ENTI RREGULLATOR I ENERGJISEBordi i Komisionereve
Bordi i Anėtarėve tė Entit Rregullator tė Energjisė

Bordi i anėtarėve tė ERE pėrbėhet nga 5 anėtarė tė emėruar nė detyrė nga Kuvendi i Republikės sė Shqipėrisė, sipas dispozitave tė ligjit nr. 43/2015 "Per sektorin e energjise elektrike" dhe ligjit nr. 102/2015 "Pėr sektorin e gazit natyror"

Aktualisht Bordi i anėtarėve tė ERE pėrbėhet:

Petrit Ahmeti
Kryetar i Bordit tė ERE, emeruar nė detyre mė datė 06.02.2014 me cilėsinė e kryetarit tė  Bordit (Inxhinier Elektrik).

Adriatik Bego anėtar i Bordit, emėruar nė detyrė mė datė 02.02.2017 (Inxhinier Elektrik). 

Entela Shehaj anėtare e Bordit, e emėruar nė detyrė mė datė 20.12.2012 (Ekonomiste).

Abaz Aliko anėtar i Bordit, i emėruar nė detyre mė datė 25.04.2013 (Ekonomist). 

Maksim Shuli anėtar i Bordit, i emėruar nė detyrė mė datė 06.02.2014 (Inxhinier hidrokarburesh).