Welcome to ERE

Bulevardi "Bajram Curri",
Rruga "Viktor Eftimiu"
nr.1023, Tirane
Tel&Fax: +355 042222963, 042269590
E-mail: erealb@ere.gov.al

Kliko ketu per vendndodhjen

NA KONTAKTONI

 

  • Home  
  • »  NJOFTIME  
  • »  Njoftime, deklarata per shtyp  
  • »  Njoftime  
PRINT Mail
Nė datat 18 - 19 Qershor 2019, MedReg organizoi Asamblenė e saj tė Pėrgjithshme
Nė datat 18 - 19 Qershor 2019, u mbajt nė Tiranė Asambleja e Pėrgjithshme e MedReg, e cila shėnoi dyfishimin e pėrpjekjeve tė organizatės pėr nxitjen dhe lehtėsimin e zhvillimit tė skemave mbėshtetėse tė qėndrueshme pėr Burimet e Rinovueshme tė Energjisė.

Asambleja e Pėrgjithshme morri nė konsideratė iniciativa tė shumta tė cilat janė koordinuar nga MedReg pėr tė nxitur integrimin e tregut tė Energjise elektrike, nėpermjet bashkėpunimit tė saj tė ngushtė me Med-TSO dhe palė tė tjera tė interesuara tė pėrfshira tek Platformat e Energjise tė Unionit pėr Mesdheun (UfM).

 Duke njohur kontributet e vlefshme teknike dhe institucionale tė MedReg dhe Platformave tė Energjisė sė Unionit pėr Mesdheun dhe anėtarėve tė tij tė Jugut, Komisioni Europian theksoi qėllimin e tij pėr tė rinovuar mbėshtetjen financiare tė BE pėr Organizatėn gjatė tre viteve nė vazhdim.

Kjo Asamble shėnoi forcimin e partneritetit dhe bashkėpunimit me aktorė tė tjerė tė energjisė tė rajonit dhe pėrtej tij mbi prioritetet e pėrbashkėta, pėr lehtesimin e bashkėpunimit mes organizmave tė ngjajshme.