Welcome to ERE

Bulevardi "Bajram Curri",
Rruga "Viktor Eftimiu"
nr.1023, Tirane
Tel&Fax: +355 042222963, 042269590
E-mail: erealb@ere.gov.al

Kliko ketu per vendndodhjen

NA KONTAKTONI

 

  • Home  
  • »  NJOFTIME  
  • »  Njoftime, deklarata per shtyp  
  • »  Njoftime  
PRINT Mail
Konferenca e 17-tė e Investimeve dhe Rregullimit tė Energjisė
 

Konferenca e 17-tė e Investimeve dhe Rregullimit tė Energjisė

organizohet nga Shoqata Rajonale e Rregullatorėve tė Energjisė (ERRA)

nė bashkėpunim me Samitin Turk tė Energjisė (TES)

dhe do tė drejtohet nga Enti Rregullator i Tregut tė Energjisė tė Turqisė (EMRA).

Tema e konferencės:

• Statusi aktual i sektorit tė energjisė turke

• Konsumatorėt e fuqizuar: roli i rregullatorit nė pėrmirėsimin e dinamikės sė kėrkesės

• Tendencat nė rritje nė politikėn e gazit - perspektivat pėr tregjet rajonale dhe globale

• Rritja e sigurisė sė furnizimit nė kushtet e tregut nė tranzicion

Nė ndryshim nga vitet e mėparėshme

·        Konferenca do tė organizohet paralelisht me Samitin Turk tė Energjisė me njė sesion hapės tė pėrbashkėt. Samiti Turk i Energjisė bashkon tė gjithė sektorin turk tė energjisė dhe ofron njė zonė ekspozitė unike tė kompanive kryesore turke qė veprojnė nė sektorin e energjisė.

·        Pjesėmarrėsit e konferencės do tė kenė qasje nė Konferencėn ERRA dhe nė Samitin Turk tė Energjisė - 8 seanca sė bashku pėr njė tarifė regjistrimi.

·        Mundėsi pėr bashkėpunim me mbi 600 aktorė tė sektorit turk tė energjisė, ku gjithsej do tė jenė 800 pjesėmarrėsit nė aktivitet. Prezantimet e posterave tė Projektit tė Kėrkimit Rregullativ tė ERRA-s.

·        Aktivitet social para konferencės, i titulluar "Kupa e Golfit tė Samitit Turk tė Energjisė". Fansat e golfit, nė nivele amatore dhe fillestare, gjithashtu do tė gjejnė njė shans pėr tė shijuar trajnime golfi gjatė aktivitetit.

 

Pėr tė njohur me axhendėn dhe pėr tė rezervuar vendin tuaj nė konferencė, ju lutemi klikoni kėtu:

https://erranet.org/conference/investment-conference-2018/?tab=register