Welcome to ERE

Bulevardi "Bajram Curri",
Rruga "Viktor Eftimiu"
nr.1023, Tirane
Tel&Fax: +355 042222963, 042269590
E-mail: erealb@ere.gov.al

Kliko ketu per vendndodhjen

NA KONTAKTONI

 

  • Home  
  • »  TRANSPARENCA  
  • »  Programi i Transparences  
  • »  Tabela Pėrmbledhėse e Prgramit tė Transparencės  
PRINT Mail
Tabela Pėrmbledhėse e Prgramit tė Transparencės se ERE
  TABELA PĖRMBLEDHĖSE E PROGRAMIT TĖ TRANSPARENCĖS SĖ

(Enti Rregullator i Energjisė)

 

Kategoritė e

informacionit publik

pa kėrkesė

Baza ligjore

Dokumenti /pėrmbajtja

Afati kohor pėr publikim

Mėnyra e publikimit

Struktura pėrgjegjėse

Pėrshkrim i strukturės organizative, funksioneve dhe detyrave tė autoritetit publik.

Neni 7/1/a/d

Misioni i ERE.

-Struktura e ERE

-Kontakte tė ERE

Vendimet hyjnė nė fuqi menjėherė nėse nuk ėshtė parashikuar ndryshe nė vendim.

 

www.ere.gov.al

 

Home- “Pėr ERE”

Drejtoria e  Burimeve Njerėzore, Administrim Financės dhe Marrėdhėnieve me Jashtė.

Akte ndėrkombėtare ligje;

akte nėnligjore;

dokument politikash;

dokument tjetėr.

Neni 7/1/b

direktive of  parliament and of the council of 13 july 2009 concerning common rules for the internal market in electricity and repealing directive 2003/54/ec

-     legjislacioni pėr sektorin e energjisė

-     legjislacioni sekondar i Ere

-     rregullat e tregut

-     modeli i tregut

-     kodet

-     metodologjite e tarifave

 

www.ere.gov.al.

 

Drejtoria Juridike dhe e Mbrojtjes sė Konsumatorit

 

Informacion pėr procedurat qė duhen ndjekur pėr tė bėrė njė kėrkesė pėr informim, adresėn postare dhe elektronike pėr depozitimin e kėrkesave pėr informim, si dhe procedurat e ankimit tė vendimit pėrkatės.

Neni 7/1/c/g

Format Kėrkese

Format Ankese

Adresa: Bulevardi “Bajram Curri, Rr.Viktor Eftimiu 1023 , Tiranė; Tel +355 42 69 590; www.ere.gov.al; E-mail erealb@ere.gov.al

 

 

 

Koordinatori pėr tė drejtėn e informimit

Tė dhėna pėr vendndodhjen e zyrave tė autoritetit publik, orarin e punės, emrin dhe kontaktet e koordinatorit pėr tė drejtėn e informimit.

Neni 7/1/ē

Adresa: Bulevardi “Bajram Curri, Rr.Viktor Eftimiu 1023 , Tiranė; Tel +355 42 69 590; www.ere.gov.al; E-mail erealb@ere.gov.al .

 

Te dhenat e koordinatorit pėr tė drejtėn e informimit

 

Nė faqen zyrtare tė ERE-s ne menunė “Programi i transpararencės”

Koordinatori pėr tė drejtėn e informimit

Pėrshkrim i procedurave tė zgjedhjes, kompetencave tė funksionarėve tė lartė dhe procedura e ndjekjes pėr marrjen e vendimeve.

Neni 7/1/d

Anėtarėt e Bordit tė ERE, zgjidhen nga Kuvendi I Republikės sė shqipėrisė

 

Rregullorja pėr organizimin funksionimin dhe procedurat e ERE

 

Rregullorja pėr organizimin, funksionimin dhe procedurat e ERE publikohet ne faqen zyrtare tė ERE

 

Mekanizmat monitorues; raporte auditi; dokumentet me tregues performance

Neni7/1/dh

Auditimi i veprimtarisė financiare tė ERE-s kryhet nga ekspertė tė miratuar kontabėl, tė cilėt pėrzgjidhen dhe ushtrojnė veprimtarinė e tyre, nė pėrputhje me legjislacionin nė fuqi. Raporti i Pasqyrave Financiare 2018
Raporti i Audituesve Ligjore per Performancen e ERE 2018
 

 

 

Drejtoria e  Burimeve Njerėzore, Administrim Financės dhe Marrėdhėnieve me Jashtė.

Buxheti

Neni 7/1/e

Burimet financiare tė ERE-s pėrbėhen nga pagesat rregullatore dhe pagesat e licencave, tė miratuara nga ERE.(neni 17/2 ligji 43/2015 )
Parashikimi i Buxhetit per Vitin 2019
Situacioni 10-m Viti 2019
Situacion Viti 2018
Lista e Debitoreve nder Vite

 

 

Drejtoria e  Burimeve Njerėzore, Administrim Financės dhe Marrėdhėnieve me Jashtė.

Informacion pėr procedurat e prokurimit.

Neni 7/1/ė

Regjistri i Realizimit tė Prokurimeve Publike 2018

Menjėherė pas dėrgimit tė Regjistrit nė APP

Nė faqen e Agjensisė sė Prokurimit Publik

Komisionet e procedurave tė prokurimit tė ngritura me urdhėr tė Kryetarit.

Shėrbimet e autoritetit pėr publikun.

Neni 7/1/f

-Licenca

-Trajtim ankesash

-Zgjidhje mosmarrėveshjesh

-informacione

-Interpretim aktesh

 

 

 

-Drejtoria e Licencimit dhe Monitorimit tė tregut

 

-Drejtoria Juridike dhe e Mbrojtjes sė Konsumatorit

Paraqitja e mendimeve nė hartimin e p/akteve, etj.

Neni 7/1/gj

Vendimet e ERE konsultohen me Sekretariatin e komunitetit te energjisė, Ministrinė e Energjisė dhe Industrisė, Autoritetin e konkurrencės dhe palėt e interesit.

 

 

Vendimet publikohen ne faqen e web www.ere.gov.al

 

Mbajtja e dokumentacionit nga ERE

Neni 7/1/h

Dokumentacioni i ERE mbahet mbėshtetur nė ligjin nr. 9154 datė 06.11.2003 “ Pėr arkivat”

 

 

Drejtoria e  Burimeve Njerėzore, Administrim Financės dhe Marrėdhėnieve me Jashtė.

Regjistri i kėrkesave dhe pėrgjigjeve, sipas nenit 8 tė kėtij ligjit nr. 119/2014

Neni 7/1/i

Rregjistri I kėrkesave dhe pėrgjigjeve

 

Regjistri i kėrkesave/ankesave tė konsumatorėve

 

 

Koordinatori pėr tė drejtėn e informimit

 

Drejtoria Juridike dhe e Mbrojtjes sė Konsumatorit

 

 

Informacione dhe dokumente qė kėrkohen shpesh.

Neni 7/1/k

-Licencat

-aplikimet pėr licencė

-Tipet e licencave

-Struktura e ēmimeve dhe tarifave tė energjisė elektrike

 

 

 

-Drejtoria e Tarifave dhe Ēmimeve

 

-Drejtoria e Licencave dhe Monitorimit tė Tregut

Informacione tė tjera tė dobishme

Neni 7/1/l

Kontrata tė sektorit tė energjisė

 

 

Drejtoria Juridike dhe e Mbrojtjes sė Konsumatorit